Napsali o nás

Novinky v léčbě astmatu

Čas je pro mě, 21. 10. 2019,
an

Přelomovou novinkou letošního roku v léčbě tohoto onemocnění je, že preventivní protizánětlivá léčba se nově nasazuje již v době méně závažné fáze astmatu, kdy má pacient malé potíže, či je zcela bez potíží. Pacientům s těžkým astmatem, kterým byly dříve podávány celostní kortikoidy, je nyní dostupná biologická léčba.

Více

Vavřinec Hradilek: Astma mě díky dodržování léčby nijak neomezuje

FirstStyle.cz, 21. 10. 2019,

S astmatem se Vavřinec Hradilek potýká už od mala. Nemoc je u nich v rodině dědičná, trpí jí i jeho otec. Ač je Vavřinec aktivním sportovcem, nemoc ho příliš neomezuje.

Více

Astma a sport? Vávra Hradilek otevřeně o léčbě i sportování

DokonalaZena.cz, 19. 10. 2019,

Astma mě díky dodržování léčby nijak neomezuje S astmatem se Vavřinec Hradilek potýká už od mala. Nemoc je u nich v rodině dědičná, trpí jí i jeho otec.

Více

Host: plicní lékař prof. MUDr. Petr Pohunek

Dvojka Český rozhlas, 19. 10. 2019,
Marta Marinová

Host: plicní lékař prof. MUDr. Petr Pohunek. Moderuje Marta Marinová

Délka audia 59:15

Jakou práci v našem těle odvádějí řasinky? Proč přibývá nemocných astmatem? A co může neléčené astma způsobit? Moderuje Marta Marinová.

Více

Astmatem trpí ve světě 300 000 000 lidí

Rádio Impuls, 18. 10. 2019,
Monika Vrchotová

Rozhovor s prof. Petrem Pohunkem ve 13 hodin

Více

Olympijský hrdina bojuje s astmatem. Nemoc ročně zabije 100 Čechů

Blesk.cz, 17. 10. 2019,

Z olympijských her v Londýně přivezl stříbrnou medaili. Kajakář Vavřinec Hradilek ze sebe vždy při sportovních výkonech vydává maximum, proto by málokdo řekl, že se od dětství potýká s astmatem. Také je alergický na pyly, prach a roztoče. Sám přiznává, že sport jeho dýchání prospívá. Počet lidí trpících astmatem celosvětově stoupá, zejména mezi dětmi. V Česku trpí nemocí 800 tisíc lidí a ročně zemře na astma 100 lidí. Co vzkazuje nemocným český sportovec?

Více