Napsali o nás

„Nikdy jsem o sobě kvůli astmatu nepochyboval“ říká olympijský stříbrný medailista z Londýna Vavřinec Hradilek

DokonalaZena.cz, 16. 7. 2019,

Astma je v rodině českého kajakáře dědičnou záležitostí, on sám s nemocí bojuje odmalinka. I proto se zapojil společně s plavkyní Petrou Weber do celosvětové kampaně Astma Zero – nulová tolerance k astmatickým příznakům. Projekt si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s možnostmi prevence astmatu s důrazem na dlouhodobou a pravidelnou léčbu. Díky té je možné astmatickým příznakům předcházet a zlepšit kvalitu života pacientů. Pokud je astma léčeno správně, pacient se nemusí nijak výrazně omezovat a může vést zcela plnohodnotný život.

Více

Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek: „Nikdy jsem o sobě kvůli astmatu nepochyboval!“

Tojesenzace.cz, 12. 7. 2019,

Astma je v rodině českého kajakáře dědičnou záležitostí, on sám s nemocí bojuje odmalinka. I proto se zapojil společně s plavkyní Petrou Weber do celosvětové kampaně Astma Zero – nulová tolerance k astmatickým příznakům. Projekt si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s možnostmi prevence astmatu s důrazem na dlouhodobou a pravidelnou léčbu. Díky té je možné astmatickým příznakům předcházet a zlepšit kvalitu života pacientů. Pokud je astma léčeno správně, pacient se nemusí nijak výrazně omezovat a může vést zcela plnohodnotný život.

Více

ASTMA, chronická nemoc dětského věku

Miminko, 27. 6. 2019,
Daniela Pražanová

Bojíme se zákeřných onkologických onemocnění, mentální retardace, těžkých úrazů. Při vyjmenovávání nejobávanějších diagnóz se většinou rodiče shodnou. Ve výčtu "strašáků" však převažují choroby, které jsou v dětské populaci vzácnější. Patrně marně bychom mezi nejobávanějšími hledali astma. A přece je průduškové astma nejčastější chronickou nemocí dětského věku.

Více

Astmatiků přibývá, nemoc trápí 800 tisíc Čechů! Otestujte se! Hrozí i vám?

Blesk.cz, 1. 6. 2019,
Iva Dvořáková

Průduškové (bronchiální) astma je chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, které v Česku postihuje asi 800 tisíc lidí. Jedná se o jednu z nejčastěji se vyskytujících chronických nemocí vůbec. Hrozí i vám? Otestujte se...

Více

Astma trápí 800 tisíc Čechů. Příčinou je i zanedbané větrání

Bydleni.cz, 29. 5. 2019,

Kašel, tlak na hrudi, únava a dušnost. To jsou příznaky, se kterými se musí potýkat zhruba 800 tisíc dětí i dospělých Čechů, kteří trpí astmatem, tedy chronickým alergickým zánětem průduškové sliznice. Podle odborníků navíc počet nemocných neustále stoupá. Celosvětově už s nemocí bojuje víc než 300 milionů lidí. Globální iniciativa pro astma proto každoročně vyhlašuje Světový den astmatu. Letos připadá na úterý 7. května.

Více

Začněte volně dýchat aneb Jak zvládnout astma

Claudia, 28. 5. 2019,
Jana Pospíšilová

Díky správné léčbě je možné žít s touhle nemocí bez nebezpečných záchvatů. Astma je časté a závažné chronické onemocnění, které postihuje dýchací cesty lidí všech věkových kategorií. Přestože jeho léčba za poslední léta pokročila, pořád ho v současné době není možné vyléčit, ani mu účinně předcházet. Když už ale astma máte, se zodpovědným přístupem k léčbě se dá zvládnout.

Více