Napsali o nás

Jak na správné používání inhalátoru?

www.benu.cz, 12. 4. 2021,
Benu

Pokud máte diagnostikové astma, bez inhalátoru se vaše léčba neobejde. Většina astmatiků má inhalátorů hned několik. Jeden obsahuje preventivní léky, pro pravidelnou a dlouhodobou léčbu. Měli byste ho používat pravidelně, i když nemáte žádné příznaky. Druhý inhalátor je úlevový, který vám pomůže zvládnout akutní astmatický záchvat. Mějte ho pořád u sebe, nikdy totiž nevíte, kdy ho budete potřebovat.  

 

Více

Máte dlouhodobě potíže s dechem?

ChytráŽena.cz, 27. 12. 2020,

Astma je jedno z nejrozšířenějších onemocnění, u nás trápí více než půl milionu lidí všech věkových kategorií. Bývá často spojeno s alergiemi a jinými alergickými projevy, jako je senná rýma. Ač astma nejčastěji vzniká v dětství, může se projevit i v dospělosti. Jedním z projevů bývají dlouhodobé potíže s dechem. Může jít například o pískot či sípání při dýchání, dušnost, svíravý pocit na hrudi a kašel, zejména v noci nebo v časných ranních hodinách. Jak jej poznat a co dělat, když máte podezření, že by mohlo jít o astma?

Více

Inhalace není legrace

Časopis Blesk Zdraví, 23. 12. 2020,
lac

Češi to neumí s inhalátory! Minimálně každý druhý astmatik nebo člověk s obstrukční plicní nemocí se proto léčí špatně. A to se musí změnit.

Více

Jak se chránit před koronavirem, když trpíte astmatem

Fitsrozumem.cz, 17. 12. 2020,
Andrea Veselá

Astma jako chronická respirační nemoc může sice zhoršit průběh nemoci covid-19, ale pokud je pod kontrolou, není riziko vážné koronavirové plicní infekce ve srovnání s běžnou populací zásadně vyšší.  Pro astmatiky je klíčové to, aby byli nyní dlouhodobě bez stavů zhoršení a akutních záchvatů. Jak normální funkci plic pomoci?

Více

Máte dlouhodobě potíže s dechem? Jak poznat astma

Žena-in.cz, 27. 11. 2020,

Astma je jedno z nejrozšířenějších onemocnění, u nás trápí více než půl milionu lidí všech věkových kategorií. Bývá často spojeno s alergiemi a jinými alergickými projevy, jako je senná rýma. Ač astma nejčastěji vzniká v dětství, může se projevit i v dospělosti. Jedním z projevů bývají dlouhodobé potíže s dechem.

Více

Mějte astma pod kontrolou

Časopis Čas pro hvězdy, 24. 11. 2020,
Zdeňka Netíková

Astma je závažné chronické zánětlivé onemocnění, které postihuje dýchací cesty osob všech věkových kategorií. Bohužel, nevyhýbá se ani dětem.

Více