Napsali o nás

Astma pod kontrolou

Časopis Můj kousek štěstí, 4. 11. 2019,

Astma je závažné chronické onemocnění dýchacích cest. Jen u nás jím trpí asi 800 tisíc lidí, z toho dvě třetiny žen. Příčinou astmatu je chronický neinfekční zánět a může vzniknout v kterémkoli věku. Často za ním stojí i dědičné dispozice a zhoršují ho i další vlivy jako kouření či alergie.

Více

Na doporučení GINA se mění schéma léčby astmatu

Časopis Terapie, 29. 10. 2019,

Dospělí a dospívající s mírným astmatem by měli užívat nejen úlevovou, ale i preventivní léčbu.

Více

Průduškové astma postihuje více než 5 % populace

zdravezpravy.cz, 28. 10. 2019,

Průduškové astma je jednou z nejčastějších chronických nemocí. Na světě žije kolem 300 miliónů astmatiků. V České republice je jejich počet odhadován na půl milionu. To jsou ti, kteří o svém astma vědí a léčí se. Odhady ale hovoří o dalším počtu Čechů, kteří trpí nějakou formou astmatu, ale nevědí o ní. A tak se ani neléčí.

Více

Léčba astmatu je důležitá. I když ji mnozí podceňují

zdravezpravy.cz, 28. 10. 2019,

Astma je zánětlivé onemocnění průdušek, kterým u nás trpí více než 750 tisíc lidí. Léčba astmatu je důležitá. I když ji mnozí podceňují. Lékaři mnohdy váhají s nasazením účinné preventivní léčby, pacienti již nasazenou léčbu často svévolně vysazují nebo jen prostě zapomínají užívat.

Více

Astmatici často zanedbávají preventivní léčbu

Epocha Plus, 28. 10. 2019,
Pavel Polcar

Celosvětový počet astmatiků je odhadován na více než 300 milionů. Za posledních 20 let dochází k nárůstu onemocnění především u dětí a mladistvých.

Více

Astma má skoro každý desátý člověk. Mnozí to ani nevědí.

Ordinace.cz, 24. 10. 2019,
redakce

Astma je chronické onemocnění, kde jsou zánětlivé a strukturní změny dýchacích cest primární příčinou dýchacích obtíží. Jedná se o překvapivě časté onemocnění a mnoho lidí ani neví, že touto nemocí trpí.

Více