Napsali o nás

Češi podceňují astma! Jak ho poznat od kašle? OTESTUJTE SE!

TN.cz, 21. 5. 2019,

Na problém výskytu astmatu v naší populaci každoročně upozorňuje Globální iniciativa pro astma. Ta také každý rok vyhlašuje "Světový den astmatu", který letos připadá na úterý 7. května. Celosvětová edukační a osvětová aktivita tohoto významného dne upozorňuje na průduškové astma jako na onemocnění, které lze v současné době účinně léčit a snížit tak zátěž, kterou pro nemocné představuje.

Více

Pylové alergie a jak se jim vyhnout

Měsíčník Zdraví, 20. 5. 2019,
Andrea Skalická

Jaro přináší nejen příjemné slunné dny, ale mnohým z nás také nadělí nepříjemnou rýmu, slzící oči a časté kýchání. Stav je to nepříjemný, ale moderními léky vcelku dobře zvládnutelný. Úplně se sice pylová alergie vyléčit nedá, ale díky účinným medikamentům jsou pacienti téměř bez obtíží.

Více

Počet lidí s touto nemocí je v Česku odhadován až na 900 000

Pražský patriot, 17. 5. 2019,

U dospělých byl v posledních letech zaznamenán zřetelný vzestup. Toto jsou varovné příznaky. Astmatem celosvětově trpí až 300 milionů nemocných. Jde tak o jednu z nejčastějších chronických nemocí vůbec. Neléčené nebo špatně léčené astma může své nositele nejen významně omezovat a zatěžovat, ale může je i ohrozit na životě. Proto se informační a vzdělávací aktivity v ČR i ve světě soustředí hlavně na to, aby se nemocní dozvěděli, že astma lze účinně léčit a akutním stavům lze předcházet. 

Více

Světový den alergie a astmatu

Česká televize, Studio 6, 13. 5. 2019,

Globální iniciativa pro astma vyhlásila 7. květen za Mezinárodní den alergie a astmatu. Podle odhadů bude mít potíže tohoto typu do šesti let až polovina obyvatel Evropské unie. Proč nemocných přibývá? Jak se můžeme těmto potížím bránit a co naopak neléčené astma může způsobit? Na to v pořadu Studio 6 České televize odpovídá garant projektu Astma Zero v České republice, prof. Petr Pohunek.

 

Více

Dodržování léčby je pro úspěšnou léčbu astmatu klíčové. Přesto to až polovina pacientů nedělá

Žena-in.cz, 18. 3. 2019,

Astma je jedním z nejčastějších onemocnění moderní doby. Jedná se o závažné onemocnění, které může v případě akutního astmatického záchvatu bez lékařské pomoci skončit i smrtí. Nemoc není úplně vyléčitelná, ale při dodržování léčby se její projevy dají výrazně omezit.

Více

Půlka astmatiků bere léky až při záchvatu. Ničíte si plíce, říká lékař

24zpravy.com, 13. 3. 2019,

Nejen v Česku, ale i ve světě patří astma k nejčastějším chronickým nemocem. A to i u dětí. Konkrétně v České republice se s touto nemocí potýká 10 až 12 procent z nich.

Více