Mám astma... a žiju naplno

I S ASTMATEM LZE SPOROVAT

Nevzdávejte se

Když se léčíte správně, nemusíte se nijak zvlášť omezovat a můžete vést zcela plnohodnotný život.
Nemusíte se vzdávat ani svého oblíbeného sportu. Naopak! Možný je i vrcholový sport. Dokazují to výkony českých špičkových sportovců, kteří se s touto chorobou dlouhodobě léčí. Přesvědčte se.

Medailonky úspěšných bojovníků s astmatem

Petra Weber (Chocová)
Česká reprezentantka v plavání, olympionička, mnohonásobná rekordmanka a dvojnásobná mistryně Evropy.
Petra se plavání věnuje už přes 25 let, dosáhla v něm mnoha úspěchů a v současné době pracuje také jako instruktorka fitness či trenérka plavání.
Potíže s dýcháním nastaly u této sympatické plavkyně v době dospívání. Poté, co začala profesionálně sportovat, ji astma velmi brzdilo ve výkonu. Bohužel Petra nedodržovala správnou léčbu a používala spíše úlevové prostředky.

Až po opakovaném nasazení protizánětlivé léčby a jejím pravidelném dodržování se začal její výkon zlepšovat, a nyní je Petra fakticky bez příznaků. Opravdu důležité je, aby se léčba dodržovala i v období, kdy pacient nepociťuje žádné potíže.
Vavřinec „Vávra“ Hradilek
Člen české reprezentace ve vodním slalomu, stříbrný medailista z londýnské olympiády a dvojnásobný mistr světa v individuálních disciplínách.
Charizmatický vodní slalomář se s astmatem potýká od narození. Vždy se však rád „hýbal“, a proto i přes nepříjemné příznaky astmatu začal sportovat. A již v deseti letech dosáhl ve vodním slalomu prvních úspěchů (a to pod falešným jménem ;-)). Další medaile a ocenění na sebe nenechaly dlouho čekat a vrchol kariéry přišel v podobě stříbrné medaile na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně.
Vavřinec je tak dobře „zaléčený“, že mu v současné době stačí pouze jedna návštěva lékaře ročně. A jaký je jeho recept na zhoršené dýchání? Jde si zasportovat. Kvůli astmatu se rozhodně sportu nevyhýbá, věnuje se i běhání, jízdě na kole a lezení po skalách. Fyzická aktivita je totiž důležitá složka každodenního režimu astmatiků.
Gabriela
Zdravotní sestra, která s astmatem bojuje od 16 let.
Gabriela za sebou má roky boje s astmatem Díky nejnovější biologické léčbě přiznává, že zase žije jednodušší a hezčí život.
Po prvním astmatickém záchvatu na střední škole  skončila v nemocnici. S doporučenou  inhalační léčbou se její stav srovnal. Zhoršení nastalo během druhého těhotenství.  Lékaři  Gabriele diagnostikovali těžké astma a nasadili systémové  kortikosteroidy.  Gabriele začala narůstat váha, cukr v krvi i cholesterol a začaly se objevovat otoky celého těla.

Naštěstí se ale její léčby ujala paní primářka Krčmová, která nasadila biologickou léčbu. Již po druhé injekci  Gabriela mohla „fungovat“ bez  kortikosteroidů a úlevových léků.

Nenechte se nemocí omezovat

S astmatem za zlatem aneb „Ať nám to dejchá!“
GABRIELA ŽIJE S ASTMATEM UŽ DESÍTKY LET
                                           CZ-5712